İstanbul
Pendik / Kurtköy
Ulaşım Planı

Pendik Kurtköy Neden İstanbul'un Gözdesi?

Tertemiz havası, doğal güzellikleri, şehrin merkezine yakınlığı, zemin karakterinin depreme karşı dayanıklılığı, kaçak ve düzensiz yapılaşmaya kesinlikle izin verilmemesi Kurtköy'ü İstanbul'un en cazip yerleşim alanlarından biri haline getiriyor. Bölgeye değer kazandıran her yeni proje ile sürekli gelişen Kurtköy, gayrimenkul pazarının zirvesine yaklaşıyor.

Kurtköy'ün bugün yalnızca İstanbul'un değil hayatın da merkezi olmasını sağlayan birçok etken bulunuyor.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı:
İstanbul'un Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı hava taşımacılığının her geçen gün daha fazla kullanıldığı günümüzde yepyeni yatırımlarla büyüyor.
Yıllık 25 milyon yolcu taşıma kapasitesine ulaşan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı bölgenin gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır.

Viaport Outlet Center:
2008'de faaliyete geçtiği günden beri sadece İstanbul ve Türkiye'den değil yurt dışından da büyük ilgi gören Viaport Outlet Center'da Kipa Hipermarket, Electro World gibi markaların yanı sıra 152 mağaza ve 32 restoran/kafe yer alıyor. Viaport Outlet Center'ı her ay 1,5 - 2 milyon kişi ziyaret ediyor.

Fuar ve Kongre Merkezi:
Avrupa'nın en büyük fuar alanlarından biri olarak 2011 yılında tamamlanacak olan fuar ve kongre merkezi, bölgenin adını tüm dünyaya duyuracak.

Eğitim Kurumları:
Sabancı Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Koç Lisesi, Küçük Prens İlköğretim Okulu, Bilfen Anaokulu, Irmak Okulları Yuvası ve yakın gelecekte açılacak İstanbul Ticaret Üniversitesi, Alarko Üniversitesi, Şişli Terakki ve Fenerbahçe Kolejleri ile Kurtköy her düzeyde eğitim olanakları sunuyor.

Teknopark:
Sabiha Gökçen Havalimanı'nın hemen yanında, yaklaşık 90 hektar üzerinde 2011 yılında faaliyete geçecek olan İTEP (İleri Teknoloji Endüstri Parkı) Projesi ile Kurtköy, Türkiye'nin teknoloji üssü olacak. Teknopark'ta Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu çerçevesinde birçok yerli ve yabancı marka bulunacak.

HABOM (Havacılık Bakım Onarım Merkezi):
Kurtköy, 2011 yılından itibaren İTEP (İleri Teknoloji Endüstri Parkı) Projesi kapsamında Avrupa'nın en büyük havacılık bakım onarım merkezi THY Teknik A.Ş. ortaklığıyla inşa edilecek bakım hangarları, revizyon atölyeleri, bakım üssü destek merkezi, eğitim merkezi, simülatör binası gibi tesislerin yer alacağı bir komplekse de ev sahipliği yapacak.

İstanbul Park Formula 1:
Kurtköy'ün hemen yakınında bulunan İstanbul Park Formula 1 pisti, bölgenin ilk büyük yatırımı olma özelliğine sahip. Bu pist sadece Formula 1 yarışlarına değil, aralarında MotoGP'nin de bulunduğu üst düzey birçok yarış organizasyonuna ve çeşitli aktivitelere de ev sahipliği yapıyor.

Pendik Marina:
500 yat kapasitesiyle Ataköy ve Kalamış'tan sonra İstanbul'un üçüncü büyük marinası olacak Pendik Marina, Kurtköy ve Yenişehir bölgesine de hizmet verecek.

Ulaşım Olanakları:
Kurtköy, ulaşım kolaylığı açısından adeta Türkiye'nin en şanslı konut bölgesi konumunda. TEM ve E-5 Otoyolları ile sahil yolu bölgeye çok yakın. TEM'e Kurtköy gişelerinden çıkış yaptığınızda en fazla 20 dakika içinde Boğaziçi veya Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde olabiliyorsunuz. Ayrıca yapımına başlanan Kadıköy-Kartal Hafif Metro Hattı'nın ikinci etabının da Kartal-Pendik-Kurtköy- Havalimanı hattından geçmesi planlanıyor.